Üzemeltetési vezető (VB-11857)

2024-04-22-Budapest-IT
Digitális tranzakciókra szakosodott tanácsadó partnerünk számára keresünk Üzemeltetési vezető pozícióba szakembert.
Feladatok:
• A Munkáltató informatikai üzemeltetéséért felelős csoport irányítása, feladatok kiosztása, feladatok elvégzésének ellenőrzése;
• IT üzemeltetés költségvetés és bérkeretek megtervezése;
• Az informatikai rendszerek fejlesztésének és működtetésének irányítása,
• Szolgáltatásokhoz, valamint a belső rendszerüzemeltetéshez kapcsolódó informatikai stratégia és folyamatainak, valamint költségvetés meghatározása;
• Kiszolgáló IT infrastruktúra tervezése, fejlesztése az üzleti igényekkel összhangban;
• Megtervezi, vezeti, koordinálja és ellenőrzi a számítástechnikai, informatikai szolgáltatásokat;
• IT beszerzési tenderek lebonyolítása;
• Kapcsolattartás az információtechnológiai beszállítókkal;
• Projektek technikai, illetve architekturális támogatása, valamint a szükséges dokumentációk
véleményezése;
• Software rendszerek bevezetése és működtetése;
• A kész szoftverek beszerzésének és saját felhasználásának felügyelete, szervezése, koordinálása;
• Üzemeltetéshez kapcsolódó dokumentációs követelmények betartása;
• A számítástechnika legújabb vívmányainak figyelemmel kísérése, alkalmazása;
• A hardver- és szoftverpiac fejlődésének figyelemmel kísérése;
• A szoftverekre vonatkozó licencia szerződések nyilvántartása;
• Beszámolás a feladatvégzésről a közvetlen felettesnek;
• Jelentések készítése a munkáltatónak;
• A szerepköréhez kapcsolódó informatikai biztonsági előírások ismerete, az azoknak való megfelelés biztosítása;
• Biztonsági incidens esetén közreműködés az incidens kivizsgálásában;

Követelmények:
• Linux üzemeltetési ismeretek, elsősorban Ubuntu disztribúció
• Konténerizáció ismerete (Docker és Kubernetes)
• Magas rendelkezésre állású rendszerek tervezésében és üzemeltetésében szerzett tapasztalat
• Hálózati ismeretek
• Nemzetközi iparági szabványok, best practice-ek ismerete
• Vezetői tapasztalat, készségek, csapatirányítás
• Audit dokumentációk alapvető tartalmi- és formai követelményeinek ismerete
• DevOps ismeretek

Előny:
• Pénzügyi szervezetekre vonatkozó hazai szabályozások, szabványok, ajánlások ismerete
• Tapasztalat adatbázis- és egyéb clusterek kialakításában
• Tapasztalat hibrid környezet kialakításában és üzemeltetésében

E-mail cím: office[kukac]jobsgarden.hu

Mobil: +36 70 399 9557

+36 70 668 1682
(English speaking contact)